GAZOWY KOCIOŁ KONDENSACYJNY VIESSMANN VITODENS 100-W
   

Kotły kondensacyjne wykorzystują nie tylko ciepło, które powstaje podczas spalania gazu, lecz także dodatkowo ciepło zawarte w parze wodnej obecnej w spalinach gazów opałowych. Kotły kondensacyjne są w stanie pobrać niemal w całości ciepło zawarte w spalinach oraz dodatkowo przekształcić je na ciepło grzewcze i wykorzystać.

 

Kotły kondensacyjne firmy Viessmann dysponują wysoko sprawnymi wymiennikami ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej, które przed wydostaniem się spalin przez komin schładzają je na tyle, że zawarta w nich para wodna ulega celowej kondensacji i uwolnione ciepło kondensacji jest przekazywane dodatkowo do systemu grzewczego.

 

Za pomocą tej technologii gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann osiągają sprawność znormalizowaną do 98%. Ogrzewanie gazowe za pomocą kotłów kondensacyjnych jest dzięki temu wyjątkowo energooszczędne, chroniąc zarówno portfel, jak i środowisko naturalne.

Viessmann Vitodens 100-W
   
Przegląd zalet:
 • Wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny, 6,5 do 35,0 kW

 • Kompaktowe wymiary i możliwość zabudowy po bokach umożliwiają łatwe ulokowanie kotła w przestrzeni mieszkalnej

 • Sprawność znormalizowana: 98% (Hs) / 109% (Hi)

 • Idealny do zastąpienia starych kotłów, dzięki małej wysokości montażowej i miejscu na adaptery do starych przyłączy

 • Wymiennik ciepła Inox-Radial z dziesięcioletnią gwarancją

 • Bardzo cicha praca: <38 dB(A)

 • Modulowany palnik cylindryczny MatriX ze stali szlachetnej

 • Prosta obsługa za pomocą podświetlanego wyświetlacza dotykowego LCD (opcjonalnie za pomocą termostatu pokojowego oraz przez smartfony wyposażenie dostępne od 08.2016 r.)

 • Możliwość zabudowy po bokach – niepotrzebne boczne odstępy do prac serwisowych

 • Dopuszczony do stosowania również w przypadku odprowadzania spalin z kilku urządzeń przez jeden komin w budynkach wielopiętrowych

 • Klasa efektywności energetycznej: A

Viessmann Vitodens 100-W
Charakterystyka kotła:

Dotykowy wyświetlacz zwiększa komfort obsługi

Gazowy wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 100-W obsługiwany jest za pomocą nowego podświetlanego panelu dotykowego LCD. Wyświetlacz jest dobrze czytelny i komfortowy w obsłudze, również w ciemnym otoczeniu.

Ekonomiczny i kompaktowy

Wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 100-W nadaje się idealnie do zainstalowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Można go bez trudu powiesić w łazience, pomieszczeniu gospodarczym lub w kuchni. Vitodens 100-W zmieści się tam nad pralką, zmywarką lub blatem kuchennym.

Kocioł kondensacyjny zużywa mniej energii, gdyż wykorzystuje dodatkowo także ciepło utajone spalin. W efekcie osiąga sprawność do nawet 98 procent. A to redukuje koszty ogrzewania i odciąża środowisko naturalne.

Komfortowa regulacja i łatwe serwisowanie

W kocioł Vitodens 100-W wbudowany jest elektroniczny regulator kotła, sterowany temperaturą pomieszczeń. Po przyłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej kocioł przełącza się automatycznie na sterowanie pogodowe. Regulator posiada funkcję ochrony przed mrozem. Wygodne w obsłudze pokrętła umożliwiają szybkie nastawianie pożądanej temperatury ciepłej wody użytkowej i wody grzewczej.

Vitodens 100-W jest też wygodny do serwisowania. Wszystkie zespoły są dostępne od przodu, zbędne są wszelkie boczne odstępy serwisowe. W kotle są zresztą zamontowane fabrycznie wszystkie niezbędne elementy instalacji grzewczej, jak przeponowe naczynie wyrównawcze, pompy i armatura zabezpieczająca.
 
Palnik matrix Wymiennik Inox-Radial

Palnik cylindryczny MatriX

Wymiennik ciepła Innox-Radial

 

Materiały do pobrania:
 
             >> Ulotka Viessmann Vitodens 100-W