GAZOWY KOCIOŁ KONDENSACYJNY VIESSMANN VITODENS 200-W
   

Vitodens 200-W to wydajny gazowy wiszący kocioł kondensacyjny z wysokosprawnym wymiennikiem ciepła ze stali szlachetnej Inox-Radial, palnikiem cylindrycznym MatriX o szerokim zakresie modulacji oraz opcjonalną regulacją za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Vitodens 200-W posiada obudowę BoxDesign, zapewniającą niższy hałas oraz lepszy dostęp do komponentów.

 

Vitodens 200-W jest dostępny jako kocioł grzewczy z oddzielną instalacją zasilającą ciepłej wody użytkowej lub w wersji o mocy 35 kW jako kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym podgrzewaczem przepływowym. Dzięki kompaktowym wymiarom, niewielkiemu ciężarowi i bardzo cichej pracy kocioł Vitodens 200-W bez problemu znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu.

 

Kotły kondensacyjne wykorzystują nie tylko ciepło, które powstaje podczas spalania gazu, lecz także dodatkowo ciepło zawarte w parze wodnej obecnej w spalinach gazów opałowych. Kotły kondensacyjne są w stanie pobrać niemal w całości ciepło zawarte w spalinach oraz dodatkowo przekształcić je na ciepło grzewcze i wykorzystać. 

Viessmann Vitodens 200-W
   
Przegląd zalet:
 • Sprawność znormalizowana do 98% (Hs) / 109% (Hi)

 • Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej z efektem samooczyszczania powierzchni wymiany ciepła dzięki ukierunkowanemu przepływowi spalin i kondensatu

 • Cylindryczny palnik gazowy MatriX o długiej żywotności dzięki siatce MatriX ze stali szlachetnej – odporny na duże obciążenia termiczne

 • Prosty w obsłudze nowy regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym oraz modułem obsługowym do montażu na uchwycie ściennym

 • Układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dla wszystkich rodzajów gazu

 • Cicha praca dzięki niskiej prędkości obrotowej wentylatora

 • Wzorowy stosunek ceny do wydajności

 • Kompaktowe wymiary, tylko 450 mm szerokości
  (1,8 do 35 kW)

 • Rozwiązanie wymagające niewiele miejsca dla wysokiego zapotrzebowania na ciepło (moc jednego kotła
  do 150 kW)

 • Możliwość pracy w układzie kaskadowym o mocy cieplnej od 49 do 900 kW

 • Zintegrowane zabezpieczenie przeciw cofaniu się spalin (klapa za wentylatorem palnika) dla mocy od 49
  do 150 kW

 • Klasa efektywności energetycznej: A

Viessmann Vitodens 200-W
Charakterystyka kotła:

Wymiennik ciepła Inox-Radial

Vitodens 200-W jest wyposażony w wymiennik ciepła Inox-Radial z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Gwarantuje on niezawodność i stałe wykorzystanie ciepła kondensacji na wysokim poziomie. Dotyczy to także palnika cylindrycznego MatriX z siatki ze stali szlachetnej.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX - automatyczna regulacja spalania

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie dostosowuje palnik do uwarunkowań związanych z różnymi typami gazu (gaz ziemny GZ-50/GZ-41,5, gaz płynny, biogaz) i zapewnia stale wysoką wydajność energetyczną.

Lambda Pro Control Plus przyczynia się do obniżenia kosztów konserwacji, gdyż częstotliwość kontroli przez kominiarza wynosi 3 lata.
 
Palnik Matrix Wymiennik Inox-Radial

Niezmiernie łatwy do zainstalowania i konserwacji

Decydując się na zakup jednego z tych urządzeń, użytkownik odnosi także korzyść w postaci zmniejszenia kosztów instalacji i konserwacji. Wszystkie podzespoły są dostępne od frontu, nie jest wymagane zachowanie odległości serwisowych po bokach.

Wszystkie komponenty instalacji są już zamontowane fabrycznie. A wraz z zawieszeniem urządzenia w uchwycie ściennym wszystkie przewody wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej są jednocześnie bezpiecznie i szczelnie podłączane do sieci – bez przykręcania śrubami,
mocowania w zaciskach czy lutowania.

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic zadowala zarówno użytkownika, jak i instalatora: wyświetlane na dobrze czytelnym kolorowym wyświetlaczu dotykowym menu sterowania ma logiczną i łatwą do zrozumienia strukturę. Funkcja asystenta ułatwia pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia wyświetlenie nowego panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Pokazany jest na przykład uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

 
Vitotronic 200 Panel energetyczny

W kaskadzie do 600 kW

Kotłownia kaskadowa stanowi kompletne źródło ciepła możliwe do zastosowania w obiektach o większym zapotrzebowaniu ciepła. Składa się z kotłów kondensacyjnych Vitodens 200-W . Dla maksymalnej liczby kotłów w kaskadzie (do 8 szt.), łączna moc kotłowni wynosi 600 kW.

Kotłownia wyposażona jest standardowo w nadrzędny regulator Vitotronic 300-K i dodatkowo we wspólną rampę gazową z zaworem odcinającym, przewód odprowadzenia kondensatu, a także ogranicznik poziomu wody kotłowni i czujniki temperatur (wspólny z kotłowni oraz ciepłej wody użytkowej).

Możliwość podłączenia w domu do sieci i Internetu

Za pośrednictwem Internetu istnieje możliwość zdalnego sterowania/zarządzania kotłem oraz instalacją grzewczą.

Korzystając z domowej sieci LAN lub WLAN oraz dedykowanej na smartfony i tablety aplikacji można sterować kotłem z dowolnego miejsca. W zależności od standardu komunikacji internetowej dla urządzenia oferowane są odpowiednie uzupełnienia: dla łącza przewodowego (LAN) Vitocom 100 LAN1 oraz łącza bezprzewodowego (WLAN) Vitoconnect 100.

 
Vitodens 200-W Kaskada Aplikacja Vitotrol Plus

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Użytkownicy i firmy instalatorskie w równym stopniu czerpią korzyści z łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic: Sterownik obsługiwany za pomocą menu posiada logiczną i zrozumiałą konstrukcję.

Aplikacja ViCare

Nowe możliwości regulacji ogrzewania przez Internet daje aplikacja ViCare. Umożliwia ona użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Aplikacja Vitotrol Plus

Aplikacja Vitotrol Plus umożliwia zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych w instalacji grzewczej. Służy ona do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości wymaganych i programów czasowych, wyświetlane są również dane dotyczące eksploatacji i zużycia. Ponadto możliwe jest wyświetlanie zysków solarnych.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 

Materiały do pobrania:
 
             >> Ulotka Viessmann Vitodens 200-W