GAZOWY KOCIOŁ KONDENSACYJNY VIESSMANN VITODENS 222-F
   

Vitodens 222-F to wydajny gazowy stojący kocioł kondensacyjny z wysokosprawnym wymiennikiem ciepła ze stali szlachetnej Inox-Radial, palnikiem cylindrycznym MatriX o szerokim zakresie modulacji oraz opcjonalną regulacją za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

 

Vitodens 222-F to kompaktowy kocioł z wbudowanym emaliowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ładowanym warstwowo o pojemności 100 lub 130 litrów. Pod względem wydajności rozbioru ciepłej wody system ten jest porównywalny z ustawionym osobno podgrzewaczem pojemnościowym o pojemności 150 litrów  W zasobniku ładowanym w trakcie rozbioru wody zasobnik jest uzupełniany na bieżąco podgrzaną wodą, gotową do natychmiastowego użycia. Dla regionów z twardą wodą dostępna jest wersja alternatywna z emaliowanym, wężownicowym podgrzewaczem pojemnościowym c.w.u. o pojemności 130 litrów.

 

Gazowe kompaktowe urządzenie kondensacyjne Vitodens 222-F jest przeznaczone do modernizacji ogrzewania i zastąpienia starych gazowych kotłów grzewczych z podgrzewaczem ustawionym pod kotłem. Estetyczną centralę grzewczą można łatwo włączyć w istniejący standard kuchenny. Dzięki pompie o wysokiej wydajności z regulacją obrotów jest ona wyjątkowo energooszczędna i cicha.

Viessmann Vitodens 222-F
   
Przegląd zalet:
 • Gazowy, kompaktowy kocioł kondensacyjny z emaliowanym zasobnikiem ładowanym c.w.u.
  (1,8 do 35 kW) wzgl. z wężownicowym, pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. (1,9 do 26 kW)

 • Przekształcanie energii paliwa w ciepło ze sprawnością
  do 98 % (Hs) / 109 % (Hi)

 • Emaliowany zasobnik ładowany c.w.u. o pojemności
  100 litrów (35 kW: 130 litrów),

 • Wężownicowy, pojemnościowy podgrzewacz c.w.u.
  o pojemności 130 litrów

 • Wysoka trwałość i efektywność wymiennika ciepła Inox-Radial

 • Wysoka trwałość modulowanego palnika cylindrycznego MatriX, dzięki promiennikowi z siatki MatriX ze stali szlachetnej, niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne

 • Szeroki zakres modulacji do 1:19

 • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem dotykowym, o przekątnej 5"

 • Zdalna obsługa aplikacjami mobilnymi poprzez Internet

 • Energooszczędna, regulowana pompa obiegowa

 • Układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dla wszystkich rodzajów gazu

 • Automatyczna adaptacja układu odprowadzania spalin

 • Uniwersalne zestawy przyłączeniowe do indywidualnego montażu przy ścianie

 • Możliwość zabudowy wewnątrz kotła naczynia wyrównawczego c.w.u. i pompy cyrkulacyjnej c.w.u.

 • Dostępna odpowiadająca wymiarami i wzornictwem nadstawka z mieszaczem,

 • jako osprzęt dla mieszanych obiegów grzewczych

 • Klasa efektywności energetycznej: A

Viessmann Vitodens 222-F
Charakterystyka kotła:

Wymiennik ciepła Inox-Radial

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann posiadają wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Technologia ta zapewnia wysoki współczynnik sprawności sięgający 98 procent i wyróżnia się dużą trwałością oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa i efektywności eksploatacji.

Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX - automatyczna regulacja spalania

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie dostosowuje palnik do uwarunkowań związanych z różnymi typami gazu (gaz ziemny GZ-50/GZ-41,5, gaz płynny, biogaz) i zapewnia stale wysoką wydajność energetyczną. Układ Lambda Pro Control Plus przyczynia się także do redukcji emisji substancji szkodliwych do atmosfery oraz do obniżenia kosztów konserwacji, gdyż częstotliwość kontroli przez kominiarza wynosi 3 lata.

 
Palnik Matrix Wymiennik Inox-Radial

Alternatywne rozwiązania dla wody o różnej twardości

Emaliowane zasobniki ładowane warstwowo o pojemności 100 lub 130 litrów dają duży komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. Podczas poboru ciepłej wody wydajność zasobnika odpowiada wydajności ustawionego oddzielnie zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 350 l. W przypadku zasobnika ładowanego warstwowo podgrzana do temperatury wymaganej woda dopływa do zasobnika na bieżąco
i jest od razu dostępna do wykorzystania. Czujniki zapewniają równomierną temperaturę. Dla regionów
o twardej wodzie dostępna jest alternatywna wersja z emaliowanym 130-litrowym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z wężownicą rurową.

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic zadowala zarówno użytkownika, jak i instalatora: wyświetlane na dobrze czytelnym kolorowym wyświetlaczu dotykowym menu sterowania ma logiczną i łatwą do zrozumienia strukturę. Funkcja asystenta ułatwia pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia wyświetlenie nowego panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Pokazany jest na przykład uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

 
Vitotronic 200 Panel energetyczny

Niezwykła łatwość konserwacji

Decydując się na to urządzenie, użytkownik odniesie korzyść również dzięki niskim kosztom konserwacji: Wszystkie podzespoły są dostępne od frontu, nie jest wymagane zachowanie odległości serwisowych po bokach.

Możliwość podłączenia w domu do sieci i Internetu

Za pośrednictwem Internetu istnieje możliwość zdalnego sterowania/zarządzania kotłem oraz instalacją grzewczą.

Korzystając z domowej sieci LAN lub WLAN oraz dedykowanej na smartfony i tablety aplikacji można sterować kotłem z dowolnego miejsca. W zależności od standardu komunikacji internetowej dla urządzenia oferowane są odpowiednie uzupełnienia: dla łącza przewodowego (LAN) Vitocom 100 LAN1 oraz łącza bezprzewodowego (WLAN) Vitoconnect 100.

 
Modul Vitoconnect Aplikacja Vitotrol Plus

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Użytkownicy i firmy instalatorskie w równym stopniu czerpią korzyści z łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic: Sterownik obsługiwany za pomocą menu posiada logiczną i zrozumiałą konstrukcję.

Aplikacja ViCare

Nowe możliwości regulacji ogrzewania przez Internet daje aplikacja ViCare. Umożliwia ona użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Aplikacja Vitotrol Plus

Aplikacja Vitotrol Plus umożliwia zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych w instalacji grzewczej. Służy ona do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości wymaganych i programów czasowych, wyświetlane są również dane dotyczące eksploatacji i zużycia. Ponadto możliwe jest wyświetlanie zysków solarnych.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 

Materiały do pobrania:
 
             >> Ulotka Viessmann Vitodens 222-F