GAZOWY KOCIOŁ KONDENSACYJNY VIESSMANN VITODENS 222-W
   

Vitodens 222-W to wydajny gazowy wiszący kocioł kondensacyjny z wysokosprawnym wymiennikiem ciepła ze stali szlachetnej Inox-Radial, palnikiem cylindrycznym MatriX o szerokim zakresie modulacji oraz opcjonalną regulacją za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

 

Vitodens 222-W dysponuje dodatkowo ładowanym warstwowo zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 46 litrów. Podczas poboru ciepłej wody wydajność zasobnika odpowiada wydajności zasobnika o pojemności 150 l. W przypadku zasobnika ładowanego warstwowo woda podgrzana w wymienniku ciepła (podgrzewaczu przepływowym) do temperatury wymaganej dopływa do zasobnika na bieżąco i podczas dalszego poboru jest od razu dostępna do wykorzystania. Vitodens 222-W posiada obudowę BoxDesign, zapewniającą niższy hałas oraz lepszy dostęp do komponentów.

 

Gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-W o mocy do 35 kW to idealne rozwiązanie do mieszkań własnościowych i domów jednorodzinnych. Można go bez problemu zamontować we wnęce w łazience, w kuchni lub w pomieszczeniu gospodarczym

Viessmann Vitodens 222-W
   
Przegląd zalet:
  • Sprawność znormalizowana do 98% (Hs) / 109% (Hi)

  • Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej z efektem samooczyszczania powierzchni wymiany ciepła dzięki ukierunkowanemu przepływowi spalin i kondensatu

  • Cylindryczny palnik gazowy MatriX o długiej żywotności dzięki siatce MatriX ze stali szlachetnej – odporny na duże obciążenia termiczne

  • Prosty w obsłudze nowy regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym oraz modułem obsługowym do montażu na uchwycie ściennym

  • Układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dla wszystkich rodzajów gazu

  • Cicha praca dzięki niskiej prędkości obrotowej wentylatora

  • Wymagający wyjątkowo niewiele miejsca kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym ładowanym warstwowo zasobnikiem ze stali nierdzewnej

  • Wysoki komfort ciepłej wody użytkowej z jej natychmiastową dostępnością, dzięki ładowaniu warstwowemu zasobnika

  • Gotowy do montażu, w komplecie z zasobnikiem c.w.u., naczyniem wzbiorczym (po stronie grzewczej i wody użytkowej), pompami i zaworami bezpieczeństwa

  • Klasa efektywności energetycznej: A

Viessmann Vitodens 222-W
Charakterystyka kotła:

Wymiennik ciepła Inox-Radial

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann posiadają wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Technologia ta zapewnia wysoki współczynnik sprawności sięgający 98 procent i wyróżnia się dużą trwałością oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa i efektywności eksploatacji.

Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX - automatyczna regulacja spalania

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie dostosowuje palnik do uwarunkowań związanych z różnymi typami gazu (gaz ziemny GZ-50/GZ-41,5, gaz płynny, biogaz) i zapewnia stale wysoką wydajność energetyczną.

Lambda Pro Control Plus przyczynia się do obniżenia kosztów konserwacji, gdyż częstotliwość kontroli przez kominiarza wynosi 3 lata.
 
Palnik Matrix Wymiennik Inox-Radial

Niezmiernie łatwy do zainstalowania i konserwacji

Decydując się na zakup jednego z tych urządzeń, użytkownik odnosi także korzyść w postaci zmniejszenia kosztów instalacji i konserwacji. Wszystkie podzespoły są dostępne od frontu, nie jest wymagane zachowanie odległości serwisowych po bokach.

Wszystkie komponenty instalacji są już zamontowane fabrycznie. A wraz z zawieszeniem urządzenia w uchwycie ściennym wszystkie przewody wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej są jednocześnie bezpiecznie i szczelnie podłączane do sieci – bez przykręcania śrubami,
mocowania w zaciskach czy lutowania.

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic zadowala zarówno użytkownika, jak i instalatora: wyświetlane na dobrze czytelnym kolorowym wyświetlaczu dotykowym menu sterowania ma logiczną i łatwą do zrozumienia strukturę. Funkcja asystenta ułatwia pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia wyświetlenie nowego panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Pokazany jest na przykład uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

 
Vitotronic 200 Panel energetyczny

Wbudowany zasobnik ze stali nierdzewnej ładowany warstwowo

Urządzenie zapewnia wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. Gazowy kocioł kondensacyjny posiada wbudowany zasobnik ładowany warstwowo, wykonany ze stali nierdzewnej i mieszczący 46 l wody.

Podczas poboru ciepłej wody wydajność zasobnika odpowiada wydajności ustawionego oddzielnie zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l.

Możliwość podłączenia w domu do sieci i Internetu

Za pośrednictwem Internetu istnieje możliwość zdalnego sterowania/zarządzania kotłem oraz instalacją grzewczą.

Korzystając z domowej sieci LAN lub WLAN oraz dedykowanej na smartfony i tablety aplikacji można sterować kotłem z dowolnego miejsca. W zależności od standardu komunikacji internetowej dla urządzenia oferowane są odpowiednie uzupełnienia: dla łącza przewodowego (LAN) Vitocom 100 LAN1 oraz łącza bezprzewodowego (WLAN) Vitoconnect 100.

 
Modul Vitoconnect Aplikacja Vitotrol Plus

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Użytkownicy i firmy instalatorskie w równym stopniu czerpią korzyści z łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic: Sterownik obsługiwany za pomocą menu posiada logiczną i zrozumiałą konstrukcję.

Aplikacja ViCare

Nowe możliwości regulacji ogrzewania przez Internet daje aplikacja ViCare. Umożliwia ona użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Aplikacja Vitotrol Plus

Aplikacja Vitotrol Plus umożliwia zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych w instalacji grzewczej. Służy ona do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości wymaganych i programów czasowych, wyświetlane są również dane dotyczące eksploatacji i zużycia. Ponadto możliwe jest wyświetlanie zysków solarnych.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 

Materiały do pobrania:
 
             >> Ulotka Viessmann Vitodens 200-W