Mediagon-top
 
MEDIAGON - bezobsługowe urządzenie chroniące przed kamieniem kotłowym
 
MEDIAGON to bezobsługowe urządzenie zapobiegające wytrącaniu się twardych osadów kamienia kotłowego na ściankach urządzeń oraz instalacji sanitarnych i grzewczych. Skutecznie zwalcza i usuwa problemy związane z twardą wodą. Urządzenie produkowane jest od ponad 25 lat z zastosowaniem najbardziej zaawansowanej technologii przez szwajcarską firmę MEDIAGON . Produkt ten nie jest magnetyzerem - uzdatniania wodę metodą fizyczną generując pasma licznych, słabych pól elektrostatycznych, które polaryzują przepływające przez urządzenie cząsteczki wody. W wyniku tego działania następuje zmiana struktury węglanu wapnia, powodującego powstawanie kamienia kotłowego, z formy twardego osadu do postaci miękkiego proszku. Kamień kotłowy jest nadal widoczny, ale jest łatwiejszy do usunięcia, gdyż nie przywiera do elementów instalacji wodnych i nie tworzy twardych osadów kamienia kotłowego, lecz jest unoszony wraz z przepływającą przez instalację wodą w postaci koloidów, niepowodując jej blokowania.  Dodatkowo oczyszcza instalację wodną powodując powolne rozpuszczanie istniejącego zakamienienia oraz nie eliminuje cennych, niezbędnych dla zdrowia ludzkiego minerałów wapnia i magnezu (Ca+Mg), w związku z czym, uzdatniona woda jest pełnowartościowa i zdrowa. Urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą, a w samej wodzie nie zachodzą żadne zmiany chemiczne. Po zainstalowaniu systemu problem twardej wody przestaje istnieć. MEDIAGON znalazł uznanie wielu renomowanych firm na całym świecie, a w samej Szwajcarii został zainstalowany już w co 10 domu.
 
Korzyści z użytkowania systemu
 • Produkt ekologiczny i ekonomiczny, nie wymaga:
-        zasilania elektrycznego
-        stosowania środków chemicznych
-        serwisu
 • Poprawia smak wody. Woda po działaniu MEDIAGONU wykazuje właściwości wody mineralnej ze względu na zawartość cennych dla organizmu ludzkiego kationów Ca2+ i Mg2+
 • Zerowe koszty eksploatacji
 • Zwiększa wydajność i żywotność urządzeń grzewczych i wodnych co przekłada się na realne oszczędności energii
 • Ułatwia czyszczenie. Zmniejsza zużycie detergentów
 • Chroni środowisko
 • 10 lat gwarancji
 • Produkt szwajcarski – 25 lat tradycji
Mediagon logo
Odkamieniacz Mediagon
 
Szybka i łatwa instalacja
 
Urządzenie składa się z dwóch segmentów, które wystarczy umieścić na prostym, pionowym lub poziomym odcinku rury i zabezpieczyć czterema śrubami. Dla mniejszych urządzeń typu „D” potrzebny jest co najmniej 16 cm odcinek rury, natomiast dla urządzeń przemysłowych typu „I” potrzeba co najmniej 24 cm. MEDIAGON nadaje się do instalacji na rurach wykonanych z takich materiałów jak: miedź, tworzywa sztuczne (PE,PVC), stal nierdzewna (INOX), stal ocynkowana.
Mediagon montaz
 
Typoszereg urządzeń
 
Urządzenie produkowane jest w dwóch typoszeregach:
 
 • Typ „D” dedykowany do mniejszych instalacji, przeznaczony do stosowania w domach jednorodzinnych. MEDIAGON chroni instalacje wodne, urządzenia, armaturę oraz poprawia samopoczucie i jest przyjazny dla środowiska.
 Mediagon typ D
 • Typ „I” przeznaczony do instalacji przemysłowych wykorzystujących wodę do układów chłodzenia oraz jako nośnik energii. Zastosowanie MEDIAGONU w sektorze przemysłowym przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów utrzymania i konserwacji,  co w konsekwencji przekłada się na szybką stopę zwrotu urządzenia.

  Po zastosowaniu urządzenia można spodziewać się następujących korzyści:
-        Zwiększenie bezpieczeństwa produkcji
-        Efektywne, Równomierne przekazywanie ciepła
-        Zmniejszenie przestojów zakładu związanych z czyszczeniem instalacji
-        Oszczędności energii
-        Redukcja kosztów utrzymania i kontroli
Mediagon typ I
 
 
Materiały do pobrania
 
Dane techniczne:
 
 Ulotki i foldery reklamowe:
 
 Prezentacje:
 
Kamien kotlowy Kamien kotlowy 4   Kamien kotlowy2